Mamy nominację!

Nasza jubileuszowa publikacja została nominowana do Najpiękniejszej Książki Roku 2020. W tym prestiżowym konkursie wydawców wyróżnia się szatę edytorską książek.

W ramach 61. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2020”, decyzją jury nasza publikacja „Obecność słowa w Zabrzu” została nominowana w kategorii Książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka).

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 9 września 2021 r., podczas Warszawskich Targów Książki. Konkurs jest formą promocji polskiej książki za granicą a publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w konkursie Best Book Design from all over the World w Lipsku oraz w wystawie Buchkunst International odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

Obecność słowa w Zabrzu. Księga jubileuszowa 75 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu”, to publikacja wydana w ubiegłym roku przez MBP w Zabrzu. Dzięki niej można spojrzeć na dzieje biblioteki przez pryzmat wspomnień bibliotekarzy, a także poznać literacko-kulturalny obraz miasta Zabrze. Książkę można wypożyczyć w każdej z naszych Filii, a także zakupić w Wypożyczalni Centralnej i Wypożyczalni Popularnonaukowej.

Skip to content