Książki online dla każdego

Czytanie stało się jeszcze łatwiejsze. Wystarczy smartfon, żeby nie rozstawać się z ulubioną książką nawet na chwilę. Napisz do MBP w Zabrzu by uzyskać bezpłatny dostęp do wielu ebooków, w tym nowości.

Zachęcamy do korzystania z internetowych platform, na których znajdziemy ebooki oraz audiobooki. Na chwilę obecną jest możliwość korzystania aż z 3 serwisów. Legimi to platforma, na której znajdziemy tysiące ebooków oraz audiobooków. Dzięki kodom dostępnym w naszej Bibliotece jest możliwość czytania na laptopie, tablecie czy na telefonie, korzystając ze specjalnej aplikacji. W serwisie można znaleźć bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów), a oferta jest na bieżąco uzupełniana nowościami wydawniczymi. IBUK Libra jest już dobrze znana naszym czytelnikom. Trzeci serwis to EBOOKPOINT Biblio.

Co należy zrobić, aby otrzymać dostęp do Legimi?

  1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Legimi, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
  2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/ i wprowadź otrzymany kod.
  3. Załóż konto na stronie www.legimi.pl. Rejestracja jest bezpłatna.

Po tych trzech krokach można już korzystać z serwisu przez kolejne 30 dni, bo na taki czas generowane są kody. Po wygaśnięciu można zgłosić się po następny miesięczny dostęp. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań znajdują się na www.legimi.pl/bs_katowice/.

Zacznij korzystać z IBUK Libra

Przypominamy także, że jest również możliwość korzystania z innego serwisu – IBUK Libra. Szczegółowe informacje o tym, jak to zrobić można znaleźć TUTAJ.

EBOOKPOINT Bilbio – o co chodzi?

Nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

  1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Ebookpoint, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
  2. Wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/.
  3. Zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto.
  4. Wprowadź otrzymany kod.
  5. Korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online.

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Skip to content