Książki online dla każdego

Czytanie stało się jeszcze łatwiejsze. Wystarczy smartfon, żeby nie rozstawać się z ulubioną książką nawet na chwilę. By uzyskać dostęp do wielu ebooków pobierz kod na stronie www.biblioteka.zabrze.pl/rejestronka.

Zachęcamy do korzystania z internetowych platform, na których znajdziemy ebooki oraz audiobooki. Na chwilę obecną jest możliwość korzystania aż z 4 serwisów. Legimi to platforma, na której znajdziemy tysiące ebooków. Dzięki kodom dostępnym w naszej Bibliotece jest możliwość czytania na laptopie, tablecie czy na telefonie, korzystając ze specjalnej aplikacji. W serwisie można znaleźć bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów), a oferta jest na bieżąco uzupełniana nowościami wydawniczymi. IBUK Libra jest już dobrze znana naszym czytelnikom. Trzeci serwis to EBOOKPOINT Biblio. Natomiast najnowszy serwis, z którym rozpoczęliśmy współpracę z Empik Go.

Co należy zrobić, aby otrzymać dostęp do Legimi?

 1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Legimi, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
 2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/ i wprowadź otrzymany kod.
 3. Załóż konto na stronie www.legimi.pl. Rejestracja jest bezpłatna.

Po tych trzech krokach można już korzystać z serwisu przez kolejne 30 dni, bo na taki czas generowane są kody. Po wygaśnięciu można zgłosić się po następny miesięczny dostęp. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań znajdują się na www.legimi.pl/bs_katowice/.

Zacznij korzystać z IBUK Libra

Przypominamy także, że jest również możliwość korzystania z innego serwisu – IBUK Libra. Szczegółowe informacje o tym, jak to zrobić można znaleźć TUTAJ.

EBOOKPOINT Bilbio – o co chodzi?

Nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

 1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Ebookpoint, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
 2. Wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/.
 3. Zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto.
 4. Wprowadź otrzymany kod.
 5. Korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online.

Empik Go – ebooki, audiobooki oraz podcasty

 1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Ebookpoint, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
 2. Ściągnij aplikację Empik Go na wybrane urządzenie i załóż konto.
 3. Wejdź na stronę www.empik.com/biblioteki/kod, na której musisz wpisać otrzymany od MBP w Zabrzu kod aktywacyjny.
 4. Po kliknięciu 'zrealizuj’ postępuj zgodnie z instrukcją ze strony (zaloguj się by powiązać kod ze swoim kontem)
 5. Zacznij korzystać z dostępu poprzez aplikację.

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

W razie problemów z pozyskaniem kodu przez Rejestronkę, prosimy o wysłanie maila na adres kody@biblioteka.zabrze.pl podając nr karty bibliotecznej oraz imię i nazwisko.