Książki online dla każdego

Czytanie stało się jeszcze łatwiejsze. Wystarczy smartfon, żeby nie rozstawać się z ulubioną książką nawet na chwilę. By uzyskać dostęp do wielu ebooków pobierz kod na stronie www.biblioteka.zabrze.pl/rejestronka.

Zachęcamy do korzystania z internetowych platform, na których znajdziemy ebooki oraz audiobooki. Na chwilę obecną jest możliwość korzystania z 3 serwisów. Legimi to platforma, na której znajdziemy tysiące ebooków. Dzięki kodom dostępnym w naszej Bibliotece jest możliwość czytania na laptopie, tablecie czy na telefonie, korzystając ze specjalnej aplikacji. W serwisie można znaleźć bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów), a oferta jest na bieżąco uzupełniana nowościami wydawniczymi. IBUK Libra jest już dobrze znana naszym czytelnikom. Trzeci serwis to Empik Go.

Co należy zrobić, aby otrzymać dostęp do Legimi?

  1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Legimi, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
  2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/ i wprowadź otrzymany kod.
  3. Załóż konto na stronie www.legimi.pl. Rejestracja jest bezpłatna.

Po tych trzech krokach można już korzystać z serwisu przez kolejne 30 dni, bo na taki czas generowane są kody. Po wygaśnięciu można zgłosić się po następny miesięczny dostęp. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań znajdują się na www.legimi.pl/bs_katowice/.

Zacznij korzystać z IBUK Libra

Przypominamy także, że jest również możliwość korzystania z innego serwisu – IBUK Libra. Szczegółowe informacje o tym, jak to zrobić można znaleźć TUTAJ.

Empik Go – ebooki, audiobooki oraz podcasty

  1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Ebookpoint, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
  2. Ściągnij aplikację Empik Go na wybrane urządzenie i załóż konto.
  3. Wejdź na stronę www.empik.com/biblioteki/kod, na której musisz wpisać otrzymany od MBP w Zabrzu kod aktywacyjny.
  4. Po kliknięciu 'zrealizuj’ postępuj zgodnie z instrukcją ze strony (zaloguj się by powiązać kod ze swoim kontem)
  5. Zacznij korzystać z dostępu poprzez aplikację.

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

W razie problemów z pozyskaniem kodu przez Rejestronkę, prosimy o wysłanie maila na adres kody@biblioteka.zabrze.pl podając nr karty bibliotecznej oraz imię i nazwisko.