Bzyczało jak w ulu

Dzień Pszczół okazał się wydarzeniem, na które zlecieli się mali i duzi, a na łące głośno było niemal jak w ulu. Za sprawą pracowitych pszczółek z Biblioteki była to naprawdę wyjątkowa impreza.

Spotkania autorskie, zajęcia plastyczne, spotkania ze znawcami, a także robienie świec, budowanie z klocków lego czy domków dla owadów. To tak naprawdę skrawek tego, co działo się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu podczas tegorocznej edycji Dnia Pszczół.

Zresztą sami zobaczcie, co tam się działo. Zapraszamy na krótką relację video oraz do obejrzenia zdjęć.

Współorganizatorem wydarzenia był Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Impreza została zorganizowana w ramach dwóch projektów: „dyLEMaty i poLEMiki” oraz „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.