Będzie się działo!

W bibliotecznym kalendarium pojawiła się już kompletna lista wydarzeń na wrzesień. Pełno ich tam jak grzybów po deszczu. Sprawdźcie, gdzie i kiedy warto się pojawić. Dobra zabawa gwarantowana!

Na początku miesiąca wracają kryminalne czwartki. 2 września spotykamy się z Anną Kańtoch. To pierwsze z 3 spotkań autorskich, które zaplanowaliśmy. Poza nim zapraszamy w ciągu miesiąca jeszcze na spotkanie z Adamem Regiewiczem oraz Maciejem Bartków.

W ramach projektu „Kryminalnych zagadek Śląska: reaktywacja” odbędą się również warsztaty, które poprowadzi Marta Matyszczak, autorka serii „Kryminałów pod psem”. Natomiast w ramach „Książki na piątkę, znakomity początek: finał” przewidziane są warsztaty dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z autorami swoich ulubionych książek, a dorośli dowiedzą się co i jak czytać dziecku.

We wrześniu będzie można nie tylko posłuchać, ale także pooglądać. Aż dwukrotnie zaprosimy Was do kina Roma. Najpierw na maraton filmowy związany ze Stanisławem Lemem, który zaplanowaliśmy w projekcie „dyLEMaty i poLEMiki”, a potem, wraz z Dyskursem oraz projektem „Bella Italia”, na włoskie kino z bohaterem filmu „Szczęsliwy Lazzaro”.

Nie można nie wspomnieć jeszcze o koncercie, który zaplanowaliśmy na 12 września. Na scenie w Pubie Oficyna wystąpi Erith, artystka, która przygotowuje kosmiczne show, w którego trakcie jej elektroniczna muzyka zabierze nas w podróż na księżyc i nie wiadomo, czy stamtąd wrócimy.

Na zakończenie wielkie wydarzenie – kryminalne seminarium. W Łaźni Łańcuszkowej spotkamy się ze znakomitymi gośćmi, którzy ukażą, jak można wykorzystać lokalność w kryminale. Będzie mowa o Zabrzu, Świdnicy oraz Sosnowcu. Swoje prelekcje wygłoszą: prof. dr hab. Adam Regiewicz, Wojciech Koryciński oraz prof. dr hab. Zbigniew Białas.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, ale na niektóre z nich obowiązuję rezerwacja miejsc.

Dla uporządkowania informacji odsyłamy do naszego kalendarium, gdzie dostępna jest pełna lista wszystkich wydarzeń.

Skip to content