Rodzina przestrzenią spotkania

Mamy przyjemność przedstawić wydaną przez Bibliotekę Śląską antologię. Znajdziemy w niej wyróżnione teksty w I Metropolitalnym Konkursie Literackim.

I Metropolitalny Konkurs Literacki organizowany był przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Miasto Zabrze we współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach i Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, jako jedno z wydarzeń w ramach 13. Metropolitalnego Święta Rodziny.

Prace konkursowe są zróżnicowane pod względem gatunkowym, ale wszystkie nawiązujące do tematu przewodniego konkursu, czyli „Rodziny przestrzenią spotkania”. Do lektury wprowadza Słowo wstępne dr Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza, a także szkic Poszerzanie świata dra hab. prof. UŚ Zbigniewa Kadłubka, dyrektora Biblioteki Śląskiej.

W zbiorze znalazły się opowiadania Marceliny Trybuś, „Dragon – dzikie serce”, Patrycji Fraj, „7 lutego 1956”, Zbigniewa Cichowlaza, „Niepowtarzalny wieczór” oraz Agnieszki Dubiel, „Fotografia z odpustu”. Wydana antologia zawiera także zapiski diarystyczne („Pamiętnik pisany nocą”, Gabrieli Styrkowicz) oraz wspomnienie rodzinne („Gdzie się mgły powolne wleką…” Ewy Winiarskiej-Drzyzgi).

Publikacja jest dostępna pod linkiem.

Skip to content