Nauka inaczej

Nauka przez zabawę – to najbardziej się sprawdza przy najmłodszych. Jak do tego dołączy się jeszcze element kreatywny, to obok efektów mamy gwarancje miło spędzonego czasu.

Do ciekawego sposobu nauki rzeczy mniej lub bardziej oczywistych najchętniej w naszej Bibliotece wykorzystywane są lapbooki. Lapbooki to książki tematyczne na wybrany temat. Warsztaty ich tworzenia już na stałe weszły w program naszych happeningów, które urozmaicają ciekawą ofertę zaproponowaną w ciągu całego tematycznego wydarzenia.

Tego rodzaju zajęcia sprawdzają się także w trakcie zajęć dla dzieci organizowanych w Bibliotece. Przekonali się o tym uczestnicy „Lato w Bibliotece”, którzy tworzyli swoje lapbooki podczas letnich spotkań w Filii nr 10 oraz Filii nr 18.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.