Przegląd tygodnia #24

Kino czy sala sądowa? A może jedno i drugie? W oba te miejsca zapraszamy w tym tygodniu. Szykuje się włoska środa oraz kryminalny czwartek. Nie może Was zabraknąć!

16 czerwca, godz. 18.30

Klub filmowo-literacki Dyskurs zaprasza na projekcje filmu „Coś pięknego”, opowieści o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć potrafi być bolesne nigdy nie przestaje być piękne.

Idealne wprowadzenie w wakacyjny klimat słonecznej Italii. Pełna przygód odyseja pięknej Anny i jej rodziny prowadzi przez wille milionerów, plany filmowe i mniej lub bardziej obskurne lokale, aż do rodzinnego domu. Po latach, podczas rodzinnego spotkania, dzielą się swoimi wspomnieniami, dzięki czemu poznajemy nie tylko ich losy, ale skrywane przez lata tajemnice.

Wstęp jest bezpłatny. Zalecamy jednak wcześniejszą rezerwację pod numerem 32 271 62 91.

17 czerwca, godz 17.00

Zapraszamy na prolog „Kryminalnych zagadek Śląska: reaktywacja”, który zmrozi krew w żyłach. Będzie to spotkanie dla ludzi o mocnych nerwach, a naszym gościem będzie prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Będzie to wyjątkowa okazja do tego, żeby posłuchać o kilku najgłośniejszych zbrodniach, które wydarzyły się na Śląsku. Historie, o których na pewno wolelibyśmy przeczytać w fikcyjnych powieściach, przyprawią słuchaczy o gęsią skórkę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pubu Oficyna przy ul. Wolności 211.

Skip to content