Odjazd z pociągiem

13 czerwca spotkaliśmy się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Było wesoło, radośnie i gwarno. Tak właśnie upłynęło nam południe z Pociągiem do książek. Zobaczcie jak było.

Po pierwsza spotkania. Pod wierzbą spotkaliśmy się z autorkami znanymi i lubianymi przez najmłodszych czytelników. Można było posłuchać Aliny Przydatek, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel oraz Elizy Piotrowskiej. Każda z nich przyjechała w towarzystwie swoich bohaterów, co wywołało uśmiech na twarzach młodej publiczności. Potem można ich było spotkać także w ogrodzie.

Po drugie atrakcje dla dzieci. Stacje przygotowane przez naszą Bibliotekę cieszyły się dużym zainteresowaniem pośród wszystkich. Lapbooki, przypinki, warsztaty językowe czy recepty na książkę.

Po trzecie goście specjalni. Na łące można było spotkać Bazyla, naszą wyjątkową świnkę morską, którą od czasu do czasu można zobaczyć na naszych bibliotecznym Facebooku. Drugim gościem był Franklin, z którym chętnie fotografowali się mali i duzi.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia:

Mamy dla was także galerię zdjęć z niedzielnego spotkania. Sami zobaczcie jak dużo się działo na łące w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Pociąg do książek został realizowany jest w ramach projektów: „Bella Italia” oraz „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.