Co warto czytać

Książka dobra na wszystko? Przekonują chętnych o tym nasze bibliotekarki podczas spotkań z najmłodszymi. Pokierowanie młodego człowiek podczas czytania jest bowiem równie ważne jak samo czytanie.

W naszych Filiach trwają warsztaty „Co warto czytać”. W ten sposób nasze Bibliotekarki polecają i promują ciekawe i wartościowe książki dla dzieci, zachęcając je nie tylko do czytania, ale podsuwając interesujące książki, odpowiednie do ich zainteresowań, ale także wieku. Oprócz samego czytania bardzo ważne jest bowiem by lektura, którą młody człowiek bierze do ręki spełniła jego oczekiwania, zainteresowała i nie odstraszyła od czytania. Takie zajęcia odbywają się już w Filii nr 9 oraz Filii nr 11.

Przy okazji zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz aby w twoim przedszkolu lub szkole odbyły się podobne zajęcia.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.