Warto poznać by pamiętać

19 kwietnia obchodzimy rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie w 1943 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu również pamięta i postanowiła upamiętnić to – jakby inaczej – literaturą.

Historię powinien znać każdy, ale tym razem proponujemy kilka tytułów książek, po które chętnie sięgnie młody czytelnik. Przedstawione w nich historię pozwolą poznać co działo się w Warszawie w czasie wojny.

Warto sięgnąć po literaturę o tematyce wojennej, chociażby dlatego, że często przedstawia ona prawdziwe wydarzenia. Temat jest jednak niezwykle trudny i ciężki, zwłaszcza kiedy sięgają po niego dzieci. Mimo wszystko warto, żeby młodsi czytelnicy też znali historię. W związku z tym mamy dla nich propozycje kilku książek, z których mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Przedstawia Agnieszka Rosińska z Filii nr 19…

Nagranie zostało przygotowane w ramach projektu “Żonkile 2021” organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Poniżej przedstawiamy również jedno z opowiadań przygotowanych przez warszawskie muzuem.

Skip to content