Koza zdradza, kto to był

Jak zwierzęta mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki? Tego dowiedzą się ci, którzy zdecydują się zagrać w „Kto to był”. Prezentujemy jedną z gier, którą można wypożyczyć w Bibliotece.

Ktoś, za sprawką złego czarodzieja, ukradł pierścień Króla. Zadaniem graczy jest odszukanie złodzieja przed upływem czasu. W znalezieniu wskazówek i rozwiązaniu zagadki pomagają nam zwierzęta, mieszkające w zamku, z którymi możemy porozmawiać. Podpowiedzi szukamy w komnatach, a to co usłyszymy od mówiących zwierząt, pomoże nam wskazać złodzieja.

Ważnym elementem całej gry jest specjalna skrzyneczka, która nie tylko pozwala nam na rozmowy ze zwierzętami, ale także przypomina o mijającym czasie. Lubi również namieszać w grze. Jednocześnie sprawia, że każda rozgrywka jest inna, a gracze otrzymują różne odpowiedzi. Sprawdza też, czy ktoś nie oszukuje, próbując na przykład otworzyć skrzynie bez potrzebnego do tego klucza.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od lat 6, ale na pewno spodoba się również rodzicom, którzy mają w sobie zacięcie detektywistyczne. Wiadomo, że wygrywa ten, kto znajdzie złodzieja i pierścień, ale bardzo fajnie gra się jako jeden zespół.

Zapraszamy do obejrzenia instrukcji jak zagrać w „Kto to był?”

Zainteresowała Cię ta gra? Możesz ją wypożyczyć w Filii nr 11. Już teraz zarezerwuj ją przez OPAC.

Skip to content