Dni Papieskie w Bibliotece

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu przyłącza się do obchodów Dni Papieskich w naszym mieście Zabrzu. Sprawdźcie co przygotowaliśmy dla na te najbliższe dni. Widzimy się online i nie tylko!

Zaplanowaliśmy wydarzenia, które będą się obywać przez cały tydzień. Większość z nich odbędzie się online – spotykamy się na naszej stronie interneowej oraz na Facebooku. Jest jednak jedno wydarzenie, które odbędzie się w Wypożyczalni Naukowej przy ul. Wyzwolenia 4.

Właśnie tam zapraszamy na wystawę, a dokładniej na okolicznościową wystawę prasową – „A przecież nie cały umieram”. Natomiast w sobotę, 3 kwietnia, na naszej stronie oblikowany zostanie wybór wierszy Karola Wojtyły podany do wielkosobotniej refleksji.

We wtorek po świętach swoją interpretacje wierszy Karola Wojtyły przedstawi młodzież z MDK nr 2 w Zabrzu. Ich występ będzie można zobaczyć na naszym Facebooku. A już następnego dnia w tym samym miejscu spotkamy się z Patrykiem Filipowiczem, który zagra koncert. Jego recital „Pieśni śpiewane gitarą” będzie jego formą oddania hołdu Janowi Pawłowi !!.

Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej:

Skip to content