Drobne zmiany w Bibliotece

W związku ze zmianami w rozporządzeniu Rady Ministrów, od 27 lutego 2021 r. niewielkie zmiany czekają nas również w Bibliotece. Dotyczą one głównie zasad zasłaniania ust i nosa. Nadal można korzystać z wolnego dostępu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu działa z zachowaniem środków ostrożności i reżimu sanitarnego, ale nadal można przyjść po książki, czasopisma oraz audiobooki. Oczywiście z zachowaniem podstawowych zasad.

Przede wszystkim obowiązuje ograniczona liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać w Filii. Jest ona wyraźnie napisana przy wejściu. Należy również pamiętać o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz noszeniu maseczek. Zgodnie z nowymi wytycznymi, zakazane jest zasłanianie ust i nosa szalikami, chustami czy kominami oraz stosowanie przyłbic. W przypadku przyłbic oznacza to, że nie można już nimi zastępować maseczek. Mogą być stosowane tylko dodatkowo, razem z maseczką.

Nadal Filie pozostają zamknięte w soboty.

W naszych Filiach obowiązuje również zasada przyjmowania zwrotów w jednym miejscu i wypożyczania przy drugim. Oba są na bieżąco dezynfekowane. Przypominamy również, że książki, które do nas wracają, zanim zostaną wypożyczone, trafiają na trzydniową kwarantannę.

Proponujemy korzystanie z katalogu online, dzięki któremu można zarezerwować książki, audiobooki lub gry. Zamówienia można składać również telefonicznie.

Niestety zachowanie reżimu i odpowiedzialności za nas i naszych czytelników, spowodowała, że większość bibliotecznych działań przeniosła się do internetu. O wszystkich wydarzeniach na bieżąco informujemy na naszej stronie oraz Facebooku.

Skip to content