Bycie smart jest fajne

Oferta Biblioteki jest bardzo bogata. To nie tylko książki, ale również czasopisma, audiobooki oraz gry. Pośród tych ostatnich jest dostępny zbiór gier logicznych dla dzieci w każdym wieku, w które chętnie zagrają także dorośli.

Gra logiczna, inaczej nazywana smart game, składa się z planszy, różnych elementów układanki oraz przygotowanych układów, które trzeba rozwiązać. Podzielone są one na kilka poziomów trudności, wymagających większej ilości elementów. Co ważne, w momencie, kiedy ułożenie wydaje się nam niemożliwe, możemy sięgnąć do ściągi i zobaczyć gotowe wyjście.

Poszukiwanie rozwiązań potrafi wciągnąć na wiele godzin, zapewniając kilka godzin świetnej zabawy, która nie tylko sprawia dużo frajdy, ale rozwija umiejętności logicznego myślenia, kreatywności oraz spostrzegania przestrzennego.

Na bieżąco na naszym YouTubie publikowane będą instrukcje do tych gier, jak również innych. Wyjaśnienia do przykładowych dwóch można obejrzeć poniżej.

Na chwilę obecną, w zbiorze MBP w Zabrzu znajdziemy kilka gier, ale zasób na pewno będzie się powiększać, tak by móc grać bez końca oraz żeby każdy mógł z nich skorzystać. Gry dostępne są w Filii nr 11. Dla pewności można je zarezerwować przez OPAC.

Skip to content