Alfabet Janoscha

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu odbyło się niezwykłe spotkanie poświęcone Janoschowi, który 11 marca obchodzi swoje urodziny. O nim samym rozwiały osoby, które miały okazje poznać go osobiście. Zapraszamy na relację wideo.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu po raz kolejny włączyła się w obchody urodzin Janoscha. W tym roku świętuje on swoje 90. urodziny.
Z tej okazji w Bibliotece spotkały się 3 wyjątkowe osoby: Angela Bajorek, Czesław Zdechlikiewicz oraz Dariusz Walerjański. Podzieliły się one swoimi wspomnieniami o tym szczególnie ważnym dla Zabrza autorze.

Rozmowa dotyczyła zarówno samego autora, jak i jego twórczości oraz życia, a także „janoschowego” fenomenu, który można zaobserwować w Niemczech czy tytułowego alfabetu, który stworzył sam Janosch próbując opisać swoją osobę od A do Z.