Jak wyjść z książką?

Wizyta w Bibliotece może być czasami stresującą. Jaką książkę wypożyczyć by dobrze się czytało? Jak się zdecydować na jeden tytuł spośród setek, które stoją na półkach? Nie jest to łatwe, dlatego podpowiadamy, jak to zrobić.

Literatura kobieca, kryminał a może biografia? Co najczęściej wybieramy? Okazuje się, że tak jak ze wszystkim, można tu przypasować żelazną zasadę – „to zależy”. Możemy czytać by się dokształcić lub zrelaksować. Po inną książkę sięgniemy przed snem, a po inną w deszczowe popołudnie. Czytelnicy mają jednak gatunki, które odpowiadają im częściej niż inne. Co ciekawe, decydujące są tutaj elementy, na które czasami byśmy nie zwrócili uwagi.

Jak wybrać jedną książkę spośród tysiąca na półkach? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie wybierać. Po to jesteśmy dla naszych czytelników, byście mogli nas odwiedzać. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku, tak by można było przeczytać wszystko co „wpadnie w oko” lub „przyciągnie opisem”.

Jeśli jednak wchodząc do Biblioteki od razu od namiaru boli Cię głowa, to ten test jest dla właśnie dla Ciebie! Miłego rozwiązywania!

Skip to content