Od bloga do spotkań

Kto zna się lepiej na książkach niż Bibliotekarka, która o nich pisze? Swoje działania przenosi do internetu, gdzie również spotyka się z autorami. W najbliższym czasie zacznie dzielić się nimi z czytelnikami MBP w Zabrzu. Zapraszamy!

Gościem pierwszego spotkania, na które serdecznie zapraszamy, będzie Kasia Bulicz – Kasprzak. Zapowiada się, że rozmowa będzie krążyć wokół wielu tematów, ale przewodnim będzie oczywiście najnowsza powieść autorki. „Skrawek pola” to naprawdę fenomenalna proza. Doskonale przemyślana, wyśmienicie poprowadzona, a zainteresowanie czytelnika książką wzrasta w miarę pochłaniania kolejnych rozdziałów. Niezależnie od epoki ludzie oceniają się po tym, co mają, jak żyją. Pojawia się również wojna, intrygi, machlojki, chęć zemsty, miłość, zdrada, morderstwo, choroby, radość, smutek, żal i zazdrość. Doskonale wyważone proporcje i każda z postaci otrzymuje głos w powieści. I to jest naprawdę świetne. Można zajrzeć do ich umysłu, poznać ich myśli, pragnienia i emocje, towarzyszące im w danym momencie. 

Spotkanie poprowadzi nasza Bibliotekarka – Magda Zimna. Obecnie można ją spotkać między regałami w Filii nr 5. Jak nie pracuje, to prowadzi własnego bloga czytelniczego – „Czytamy bo kochamy”, prowadzonego od 6 lat. – Współpracuje z autorami, wydawcami, chętnie dzielę się opiniami na temat książek danego autora, moje logo znajduje się na ponad 70 książkach – mówi Magda Zimna. – Na blogu oprócz opinii znaleźć można zapowiedzi wydawnicze, wywiady z autorami, a na fanpage’u pod tą samą nazwą zamieszczam spotkania online z autorami. W 2020 roku wygrała plebiscyt Absolwent z Pasją, organizowany przez Uniwersytet Śląski.

Na spotkanie z Kasią Bulicz-Kasprzak zapraszamy we wtorek, 19 stycznia, na godzinę 19.00, na „bibliotecznego facebooka”.

Skip to content