Działamy bez zmian

Pomimo pandemii i nadal obowiązujących niektórych obostrzeń, które póki co będą utrzymane do 28 lutego, Biblioteka funkcjonuje bez zmian, czyli tak jak do tej pory. Przypominamy najważniejsze zasady i serdecznie zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu działa z zachowaniem środków ostrożności i reżimu sanitarnego, ale nadal można przyjść po książki, oczywiście z zachowaniem podstawowych zasad.

Przede wszystkim obowiązuje ograniczona liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać w Filii. Jest ona wyraźnie napisana przy wejściu. Należy również pamiętać o noszeniu maseczki, dezynfekcji rąk oraz zachowania odstępu od innych. W naszych Filiach obowiązuje również zasada przyjmowania zwrotów w jednym miejscu i wypożyczania przy drugim. Oba są na bieżąco dezynfekowane. Przypominamy również, że książki, które do nas wracają, zanim zostaną wypożyczone, trafiają na trzydniową kwarantannę.

Proponujemy korzystanie z katalogu online, dzięki któremu można zarezerwować książki, audiobooki lub gry. Zamówienia można składać również telefonicznie.

Niestety zachowanie reżimu i odpowiedzialności za nas i naszych czytelników, spowodowała, że na razie nie ma w planach żadnych stacjonarnych spotkań autorskich, klubów książek czy zajęć dla najmłodszych. Działamy jednak online, a o wszystkich wydarzeniach na bieżąco informujemy na naszej stronie oraz Facebooku.

Skip to content