Zasłużeni dla Kultury Polskiej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu została wyróżniona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zabrzańska Biblioteka, obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia powstania, otrzymała od wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pana prof. dr. hab. Piotra Glińskiego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ta wyjątkowa nagroda została przyznana za wyróżniającą się działalność w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Zauważona została m.in. działalność wydawnicza MBP w Zabrzu, w tym Księga jubileuszowa pt. „Obecność słowa w Zabrzu” oraz bogata aktywność na rzecz rozwoju kultury i promocji czytelnictwa.

Odznakę otrzymali także indywidualnie: Ewa Chuć, Paweł Dobrzelecki i Tomasz Iwasiów.