Rodzina jest najważniejsza!

11-letnia Marcelina Trybuś jest laureatka I Metropolitalnego Konkursu Literackiego. Jej poruszająca historia o zrozumieniu w rodzinie i miłości do zwierząt została najwyżej ocenione przez Kapitułę. Gratulujemy wygranej!

Literacki konkurs w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w tym roku organizowany był po raz pierwszy. Uczestnicy mieli do przygotowania opowiadanie, którego tematem przewodnim była oczywiście rodzina. W I kategorii (osoby do 18. roku życia) wyróżnienie w postaci nagrody rzeczowej (czytnik e-booków), ufundowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu, jedną z instytucji prowadzących, przyznano Marcelinie Trybuś za pracę „Dragon – dzikie serce”. Ta 11-letnia chorzowianka przedstawiła historię Mii i jej rodziny, przepełnioną miłością, także do zwierząt.

Marcelina bardzo lubi czytać i pisać. Sama ogląda również dużo filmów, które były inspiracją do nadania imion koni, występujących w opowiadaniu. Jest wszechstronnie utalentowaną dziewczyną, bardzo ciekawą świata i podejmującą liczne wyzwania artystyczne. Swoim opowiadaniem oczarowała jury, które uznało jej pracę jako najlepszą w kategorii do 18. roku życia. W skład Kapituły weszli: dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek – dyrektor Biblioteki Śląskiej, Tomasz Iwasiów – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Dorota Szatters – naczelnik Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Zabrze oraz Henryk Sikora z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu oraz dr Jan Baron z Biblioteki Śląskiej.

Laureaci konkursu mieli zostać nagrodzeni podczas uroczystej gali, połączonej w jubileuszem 75-lecia Biblioteki. Niestety z powodu pandemii została ona przełożona. Nie można jednak pozwolić dzieciom czekać w nieskończoność na zasłużoną nagrodę, dlatego zdecydowaliśmy się wręczyć nagrodę w siedzibie MBP w Zabrzu, partnera konkursu. Czytnik e-book wręczył dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Tomasz Iwasiów.

Nagrodzone opowiadanie „Dragon „ można przeczytać poniżej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content