Na problemy – książka

Poznając świat możemy natknąć się na różne trudności. Zwłaszcza młodzież, która dopiero wkracza na nieznane sobie tereny, jest na nie najbardziej narażona. Na takie sytuacje są dwa rozwiązania – fachowa pomoc psychologiczna oraz książka.

Młodzież na swojej drodze może spotkać się z przeróżnymi sytuacjami – alkohol, narkotyki, przemoc, hejt, zaburzenia odżywania czy brak akceptacji. I to przede wszystkim dla nimi, ale nie tylko, przygotowaliśmy trzy spotkania w ramach cyklu „Czytając – czytam świat”. Nagrania zostały zrealizowane w ramach projekty „Książka na piątkę: rozdanie czwarte”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konkretne problemy omawiają dwie specjalistki – jednak od zdrowia, druga od książek. Najpierw poprzez wprowadzenie do tematu przez panią psycholog, poznajemy z jakimi „pokusami” może się mierzyć młody człowiek i z czym to się wiąże, natomiast nasza Bibliotekarka przedstawia kilka książek, które nawiązują do problemu poprzez bardzo życiowe historię, bardzo często przedstawione przez osoby, które z podobnym problemem mierzyły się w swoim życiu.

Pamiętajmy, że gdy jest ciężko, to warto poszukać pomocy u profesjonalistów. Rozmowa z psychologiem nie tylko może uświadomić, gdzie tkwi problem, ale, co ważne, poprowadzi w dobrą stronę i ułatwi wyjście z tej trudnej sytuacji.

Skip to content