Bezkarne winne popołudnie

To było niezwykłe spotkanie. Dlaczego zatem nie przeżyć go jeszcze raz? Dla tych, którzy chcą posłuchać raz jeszcze, a także dla tych, którzy nie mogli obejrzeć na żywo – dostępna jest już relacja ze spotkania online z Markiem Bieńczykiem.

Marek Bieńczyk jest pisarzem, eseistą, historykiem literatury oraz tłumaczem z języka francuskiego. Pracuje jako historyk literatury w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Wykłada też w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest współpracownikiem francuskiego kwartalnika „L’atelier du roman”. Laureat Nagrody Literackiej „Nike” Za zbiór esejów „Książka twarzy” otrzymał Nagrodę Literacką „Nike”. Od przeszło 20 lat pisze o winie. W roku 2007 otrzymał najwyższe francuskie odznaczenie winiarskie – tytuł Chevalier de l’Ordre du Mérite Agricole.

Przy takiej szerokiej znajomości tematu, wino oczywiście było głównym wątkiem tego spotkania, ale jak przekonał sam autor, o tym alkoholu można mówić na wielu płaszczyznach, odnosząc się do różnorodnych kwestii. Z gościem MBP w Zabrzu rozmawiał Adam Regiewicz.

Spotkanie online z Markiem Bieńczykiem odbyło się 26 listopada 2020 r. i zostało zrealizowane w ramach projektu „Vive la France”, które jest dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content