Ponowne otwarcie

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, MBP w Zabrzu ponownie otworzy się dla czytelników od 30 listopada 2020 r.

Niezmiernie się cieszymy, że ponownie jesteśmy otwarci. Filie, z małymi wyjątkami, będą czynne, choć niektóre funkcjonują w trochę zmienionym grafiku, do którego jednak już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Znów niestety placówki pozostają zamknięte w soboty. Dokładne godziny pracy dostępne są w zakładce Filie.

Są także pewne zmiany, do których należy się dostosować i ich przestrzegać, a które nasi czytelnicy też już dobrze znają. Mowa przede wszystkim o noszeniu maseczki, która zasłania usta i nos oraz dezynfekcji rąk zanim wejdzie się między regały wybierać książki. Dezynfekowane są również blaty, na których lądują zwracane książki, a te zanim trafią do nowego czytelnika, spędzają 3 dni na kwarantannie.

Niewielkie zmiany obowiązują nadal w Czytelni Ogólnej i Prasy. Nie ma bowiem możliwości by skorzystać z czasopism i książek na miejscu, a jedynie wypożyczyć spośród tych tytułów, które są dostępne w księgozbiorze Czytelni oraz Filii nr 13. Również przy ul. Wyzwolenia 4 odebrać można zamówione wcześniej z Filii nr 12 audiobooki. Przypominamy, że zarezerwować można je telefonicznie – 32 271 19 80 lub przez katalog online i zaznaczyć Czytelnię jako miejsce odbioru zamówienia.

Niedostępne niestety pozostają jeszcze usługi dodatkowe. Wstrzymane jest korzystanie na miejscu z komputerów. Nie można również nadal wydrukować czy skserować dokumentów.

I na koniec ostatnia dobra wiadomość. Z okazji jubileuszu 75-lecia Biblioteki przedłużamy możliwość bezpłatnego zapisu dla nowych czytelników. Z tej okazji przedłużamy również abolicję dla osób, które nie zwróciły książek z lat 2014-2019.