Nowości w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu rusza z nową ofertą. Znamy się już ze wspólnych spotkań, z dyskusji o tematach poruszanych w powieściach i spotkań z tymi, którzy piszą. Teraz nadszedł czas na nowe – stare.

Coraz częściej różne spotkania przenoszone są do internetu. Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo własne i innych, ale nie tylko. Żeby uniknąć odcięcia się od czytelników, nadal chcemy się widywać. Zatem, idąc z biegiem czasu, czas otworzyć się na nowe. Stąd propozycja jaką są spotkania online. Decyzję i przygotowanie do takiej formy działalności ułatwił projekt, w którym wzięli udział nasi bibliotekarze – „Biblioteka online – program szkoleniowy”, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Na listopad przygotowane są różnorodne propozycje. Pierwsza z nich to Dyskusyjny Klub Książki, podczas którego oprócz rozmowy o książce, będzie można porozmawiać także z samą autorką. Planowane są dwa spotkania – z Martą Matyszczak oraz Anna Fryczkowską.

W ramach projektu „Książka na piątkę: rozdanie IV” przeprowadzone zostaną wykłady poświęcone dzieciom i czytaniu. Małgorzata Swędrowska opowie o budowaniu więzi rodzica z dzieckiem poprzez czytanie, a Wanda Matras-Mastalerz o korzyściach płynących z dobrze dobranej i mądrej lektury. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 17 listopada na godz. 18.30, a drugie tydzień później – 24 listopada. Na oba obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy przesłać na adres warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Do tego proponujemy jeszcze zaległe spotkanie z Markiem Bieńczykiem, które z przyczyn losowych, zostało odwołane 8 października. Spotkanie jest realizowane w ramach dobrze już znanego czytelnikom projektu – „Vive la France”.

Wszystkie spotkania będą odbywać się platformie ZOOM. Osoby, które zgłoszą chęć udziału w proponowanych przez MBP w Zabrzu wydarzeniach, otrzymają wskazówki jak korzystać z tego programu, który jest dostępny zarówno na komputerze jak i telefonach.

Do zobaczenia po drugiej stronie ekranu!

Wydarzenia zostaną zrealizowane dzięki wiedzy zdobytej podczas projektu „Biblioteka online – program szkoleniowy”, realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.