Grudniowa abolicja

W związku z 75-leciem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu będzie obowiązywać abolicja dla czytelników. Zachęcamy do oddawania przetrzymanych książek, unikając jednocześnie zapłacenia kary.

Darowanie kary jest jednym z prezentów przygotowanych przez MBP w Zabrzu z okazji tegorocznego jubileuszu. Abolicja dotyczy osób, które nie zwróciły książek w latach 2014-2019. Przy oddawaniu „zapomnianych” zbiorów naliczana będzie jedynie kara systemowa. Są to opłaty wynikające z przesyłanych każdorazowo upomnień do czytelnika. Zniesiona natomiast zostaje kwota naliczana za każdy dzień przetrzymania książki. Zwolnienie ze wspomnianej części opłat dotyczy również osób, które zgubiły wypożyczone w dowolnej zabrzańskiej filii pozycje. Z tym że w tym przypadku trzeba będzie ponieść koszt utraconej powieści lub przynieść inną (co do tytułu, należy wcześniej skonsultować się z bibliotekarzem).

Jednocześnie przypominamy, że z w powodu obecnej sytuacji epidemicznej nie są jeszcze naliczane bieżące kary, ale tęsknimy za naszymi książkami, a najbardziej z utęsknieniem czekają na nie inni czytelnicy, którzy również chcieliby po nie sięgnąć, bo na przykład nie mogą kontynuować czytania historii swoich ulubionych bohaterów, bo w zbiorach brakuje środkowej części z wydanej serii.

Grudzień jest również idealnym miesiącem, żeby zapisać się do Biblioteki. Coraz dłuższe wieczory oraz niesprzyjająca aura wręcz zachęcają by sięgnąć po przyjemną lekturę. Zwłaszcza, że zalecane jest pozostanie w domach. W związku z tum zachęcamy by dołączyć do zacnego grona czytelników MBP w Zabrzu. Przez cały miesiąc, z okazji jubileuszu, karty dla nowych czytelników będą wydawane bezpłatnie. Zapisać można się również przez internet. Szczegółowa instrukcja jak to zrobić dostępna jest tutaj.

Zapraszamy do Biblioteki!