Jubileusz 75-lecia MBP w Zabrzu

15 listopada nasza Biblioteka obchodziła Jubileusz 75-lecia powstania. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany, co nie oznacza, że całkowicie zrezygnowaliśmy z uczczenia tej ważnej dla nas rocznicy.

Jubileusz, a zwłaszcza taki – 75 lat – skłania ku refleksji na temat naszego udziału i śladów pozostawionych w toczącej się historii, naszej roli w tworzeniu, nie tylko instytucji takiej jak Biblioteka, ale także w tworzeniu szeroko pojętej kultury w mieście.

Wszystkim, pracownikom życzymy aby wspominając swój czas spędzony w Bibliotece budowali poczucie własnej wartości, a zadowolenie naszych Czytelników dawało nam ogromną satysfakcję.

Dziękujemy za ogrom życzeń które do nas spływają, z utęsknieniem czekamy abyśmy szczęśliwie przeszli przez ten trudny czas w jakim znaleźliśmy się, i abyśmy jak najszybciej mogli cieszyć się swoją bliskością i wspólnym towarzystwem.

skan listu gratulacyjnego

W związku z Jubileuszem udało nam się wydać księgę jubileuszową „Obecność słowa w Zabrzu”, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata. Mamy nadzieję, że książka będzie dla wszystkich pracowników i czytelników – byłych i obecnych – powodem do dumy, ale również materialnym świadectwem naszej aktywności.

Udało nam się także zrealizować planowane od lat postawienie nowego pomnika nagrobnego naszemu patronowi Jerzemu Fusieckiemu. Dotychczasowy pozostawiał wiele do życzenia i na pewno nie był dla nas powodem do dumy. W dniu 16 listopada 2020 r. w skromnym gronie (z uwagi na reżim sanitarny) złożyliśmy kwiaty na grobie śp.Jerzego Fusieckiego i zapaliliśmy znicz, chcąc w ten sposób uczcić naszego założyciela.