Przyjdź po książki do swojej Filii

Miło nam poinformować, że działamy już tak jak przed zamknięciem w marcu. No prawie… Ale najważniejsze, że książki można już wypożyczać w każdej z naszych Filii i samemu je wybrać.

Niezmiernie się cieszymy, że ponownie jesteśmy w pełni otwarci. Już wszystkie Filie są czynne, choć niektóre funkcjonują w trochę zmienionym grafiku, do którego jednak już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Nadal wszystkie placówki pozostają zamknięte są w soboty. Dokładne godziny pracy dostępne są tutaj lub w zakładce Filie.

Są także pewne zmiany, do których należy się dostosować i ich przestrzegać, a które nasi czytelnicy już dobrze znają. Mowa przede wszystkim o noszeniu maseczki, która zasłania usta i nos oraz dezynfekcji rąk zanim wejdzie się między regały wybierać książki. Dezynfekowane są również blaty, na których lądują zwracane książki, a te zanim trafią do nowego czytelnika, najpierw spędzają 3 dni na kwarantannie.

Niewielkie zmiany obowiązują nadal w Czytelni Ogólnej i Prasy. Nie ma bowiem możliwości by skorzystać z czasopism i książek na miejscu, a jedynie wypożyczyć spośród tych tytułów, które są dostępne w księgozbiorze Czytelni oraz Filii nr 13. Również przy ul. Wyzwolenia 4 odebrać można zamówione wcześniej z Filii nr 12 audiobooki. Przypominamy, że zarezerwować można je telefonicznie – 32 271 19 80 lub przez katalog online.

Niedostępne niestety pozostają jeszcze usługi dodatkowe. Wstrzymane jest korzystanie na miejscu z komputerów. Nie można również nadal wydrukować czy skserować dokumentów.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Książki wypożyczone w danej Filii można już zwrócić tylko i wyłącznie w tej konkretnej placówce.