Odjazd z Parku 12C

3. edycja „Pociągu do książek” pomimo pogody wyruszyła i bezpiecznie dotarła do stacji końcowej. Po drodze zatrzymała się na spotkania z autorami, kreatywne warsztaty oraz zdjęcia z ulubionymi postaciami z bajek.

W spotkaniach z Aliną Przydatek, Joanną Sorn-Garą oraz Wojciechem Widłakiem udział wzięły nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, którzy z podobnym zainteresowanie słuchali opowiadań o losach bohaterów, których tak lubią najmłodsi. Była nauka języków obcych, rozwiązywanie tajemnic i tworzenie własnych historii.

Swoją kreatywnością mogły się również wykazać podczas tworzenia lapbooków. Stworzyły w ten sposób zbiór informacji na temat bohaterów tegorocznej edycji, czyli Mądrej Myszy, Pana Totiego, Pana Kuleczki oraz Soniulindy i Matildy.

Artystyczne podejście mogły poćwiczyć również podczas warsztatów zrealizowanych w ramach projektu „Vive la France”. W oparciu o książkę „Kolory”, Herve Tulleta. Sprawdzanie jak miesza się czerwony z żółtym czy jak powstaje kolor fioletowy sprawiły tyle samo radości co własnoręczne mieszanie farb na specjalnie przygotowanej do tego powierzchni. Pozostając w klimacie francuskim, dzieci poznały również losy Mikołajka, bohatera książek René Goscinny’ego.

Podczas imprezy dla dzieci, znalazło się również coś dla dorosłych. Rodzice wzięli udział w warsztatach poświęconych temu, co ich pociechy w różnym wieku powinny czytać i jakie powinno być podejście do czytania wszystkich domowników.

Zapraszamy do zobaczenia krótkiej relacji z 3. edycji „Pociągu do książek”:

„Pociąg do książek” został zrealizowany w ramach projektu Książka na piątkę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.