Jak czytać i dobrze się przy tym bawić?

O książkach możemy powiedzieć bardzo dużo, ale tym razem przedstawiamy połączenie gry i książki. Jest to propozycja dla młodzieży, która może czytać i jednocześnie rozwiązywać zagadki.

Są tacy, którzy czytają od deski do deski, ale i tacy, którzy wertują książki. Właśnie dla nich są gry paragrafowe. To niecodzienne rozwiązanie, gdzie nie czytamy od początku do końca, tylko skaczemy ze strony na stronę, bo tak właśnie trzeba. Cała zabawa polega na czytaniu krótkich opisów i podejmowaniu decyzji.

Czasami w trakcie gry przydaje się karta i długopis, by zapisać zebrane przedmioty czy rozwiązania lub po prostu zrobić konieczne notatki.

Co ciekawej, taka forma gier doczekała się również swojego święta. Właśnie 27 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gry Książkowej, inaczej nazywanej również grą paragrafową, ponieważ prowadzi do poszczególnych paragrafów – części. Tematycznie najczęściej utrzymane są one w klimacie fantasy, science fiction, ale są również tradycyjne przygodówki, czy takie, w których czytelnik zamienia się w detektywa.

Chętnych do spróbowania takiej formy rozrywki zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. Mamy u siebie kilka takich książek. A po szczegóły wysyłamy tutaj.

Miłej zabawy – miłego czytania i grania.