29 sierpnia – zaznacz w kalendarzu!

Spotkania ze znanymi i lubianymi bohaterami dziecięcych czytelników. Tak w dużym skrócie zapowiada się 3. edycja „Pociągu do książek”. Widzimy się w Parku 12C.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zapraszają na akcję czytelniczo-podróżniczo-podziemno-naziemną, czyli „Pociąg do książek”. Głównymi bohaterami tegorocznej edycji będą: Pan Kuleczka, Pan Toti, Mądra Mysz oraz Kici Nici.

Kto zna PARK 12C, ten wie, jak interesujące i duże jest to miejsce same w sobie. Tego dnia, jednak wspólnymi siłami spróbujemy sprawić, żeby był to niezapomniany piknik czytelniczy. Pojawią się tam stoiska edukacyjne, miejsca dla młodych artystów, będzie można stworzyć pamiątkową przypinkę oraz sięgnąć po mnóstwo znakomitych książek. To wszystko gwarantuje świetną zabawę.

Szereg atrakcji będzie czekać w specjalnie przygotowanych strefach, które zostaną poświęcone bohaterom literackim. I tak powstanie strefa Pana Totiego wraz z tajemniczym tunelem. W strefie Kici Nici „magię tworzymy i wszyscy świetnie się bawimy”, a z Mądrą Myszą będzie można poznać zawody. A skoro już mowa o ukochanych postaciach, to sierpniowy piknik będzie świetną okazją do tego, żeby spotkać tych, którzy je stworzyli. Zaplanowano aż 3 spotkania autorskie – z Wojciechem Widłakiem, przedstawiającego Pana Kuleczkę, z Joanną Sorn-Garą, to Pani, która stworzyła Pana Totiego oraz z Aliną Przydatek, autorką wyjątkowych postaci Kici Nici.

Przed upałem będzie można schować się pod ziemią. Sztolnia Królowa Luiza na ten dzień przygotowała wyjątkową opcję zwiedzania trasy podziemnej zamieniając ją w kopalnię Pana Totiego.

Sobotni piknik będzie też idealną okazją by pożegnać dobiegające końca wakacje. Zapraszamy serdecznie do Parku 12C przy ul. Maurycego Mochnackiego 12!