Lipcowy harmonogram

W ciągu pierwszego wakacyjnego miesiąca dużo będzie się działo w MBP w Zabrzu. Z powodu zaplanowanych zadań i okresu wakacyjnego czeka nas trochę zmian, w tym ponowna możliwość wypożyczania książek przy ul. Wyzwolenia 4.

Na początek najważniejsza informacja. Do końca lipca zamknięta jest Filia nr 20 (pl. Warszawski 1). Przez najbliższe tygodnie będą tam trwały prace remontowe. Terminy zwrotów książek zostaną prolongowane. Przy okazji jeszcze jedna ważna informacja – w czynnych filiach nie będą przyjmowane książki wypożyczone wcześniej z Filii nr 20.

W okresie wakacyjnym trzeba się także liczyć z okresowymi zamknięciami wybranych filii. Już teraz informujemy, że przez dwa tygodnie, od 27 lipca 2020 r. do 7 sierpnia 2020 r. będzie nieczynna Filia nr 2 (ul. Bytomska 28, Zabrze-Biskupice).
W sierpniu natomiast, od 10 sierpnia 2020 r. do 21 sierpnia 2020 r. zamknięta będzie Filia nr 17 (ul. ks. Antoniego Korczoka 96, Zabrze-Zaborze). Również tutaj terminy zwrotów przypadające na czas zamknięcia będą automatycznie prolongowane, a książki z tych filii nie będą przyjmowane w innych.

Na koniec jest i dobra wiadomość. Już 6 lipca ponownie, po przerwie, zostanie otwarty lokal Czytelni Ogólnej i Prasy przy ul. Wyzwolenia 4. Będzie można wypożyczać książki popularnonaukowe z księgozbioru Czytelni Ogólnej oraz Filii nr 13. Jednak, z powodu pandemii, na czas nieokreślony, zawieszona jest możliwość udostępniania na miejscu materiałów bibliotecznych – prasy i książek. Na nowo będzie można również wypożyczać audiobooki z Filii nr 12. „Książkę mówioną” trzeba będzie jednak wcześniej zamówić, telefonicznie pod nr tel. 32 271 19 80 lub online poprzez katalog OPAC,
a zamówienie do odbioru będzie czekać w Czytelni.

Wszystkie informacje dotyczące korzystania z MBP w Zabrzu podczas pandemii dostępne są tutaj. Prosimy o zapoznanie się z nimi.