Razem w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Rozpoczyna się również XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Zaczynamy od złożenia życzeń wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich by zwrócić uwagę na osoby, które spotykamy w bibliotece. To idealna okazja by przez choć przez chwilę o nich pomyśleć, a tych, którzy chcą się podzielić z nami swoimi życzeniami, zapraszamy na Bibliotecznego Facebooka. Nasi czytelnicy na pewno są w stanie powiedzieć kilka miłych słów o bibliotekarkach i bibliotekarzach. To właśnie dzięki osobom pracującym w naszych filiach, Biblioteka ma ludzką twarz, kojarzoną z uśmiechem, pomagającą niezdecydowanym przy regałach, podpowiadającą, co wypożyczyć i trafiającą w sedno, bo tak dobrze znamy odwiedzające je osoby.

Ten świąteczny dla nas dzień rozpoczyna również, organizowany od 2004 r. przez biblioteki, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło to: “Zasmakuj w bibliotece”. I chociaż książka kojarzy się przede wszystkim z zadrukowanymi kartkami trzymanymi w rękach, tym razem obchodzony będzie w wirtualnej przestrzeni. Z powodu obostrzeń i w trosce o Wasze i nasze zdrowie będziemy spotykać online. Zapowiadamy, że tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek z pewnością będą się wyróżniać na tle poprzednich edycji, ale postaramy się abyście nabrali apetytu na książki i na czytanie.

Sprawdzajcie na bieżąco, co będzie się działo i razem z nami świętujcie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.