Nieczynna do odwołania

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu nadal zamknięta. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadecydowało o zawieszeniu działalności instytucji kultury, w tym także bibliotek publicznych, do odwołania.

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło również przedłużenie ograniczenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek. Poprzez powyższe zarządzenia i decyzje wszystkie nasze placówki, bez wyjątku, pozostają nieczynne do odwołania. Czytelnicy, którzy na chwilę obecną mają wypożyczone książki, nie muszę się martwić terminem zwrotu. Automatycznie wszystkie zostaną przedłużone i nie będą naliczane żadne kary za przetrzymanie książek.

Nie planowane są również w najbliższym czasie żadne wydarzenia, które regularnie odbywają się w naszych Filiach, takie jak: spotkania klubu dyskusyjnego, Dyskurs, spotkania autorskie czy zajęcia skierowane do naszych najmłodszych czytelników. Jednak poszukujących ciekawych rozwiązań z książką zapraszamy na naszego Facebooka, na którym nie zabraknie propozycji, w tym spotkań autorskich w wersji on-line.

Zalecamy zostać w domu i czytać, a o wszelkich kolejnych zmianach, które będą dotyczyły funkcjonowania naszej Biblioteki będziemy informować na bieżąco.