Zajęcia dla księżniczek

Bajki o rycerzach, królestwach i miłości nie wzięły się znikąd. Losy średniowiecznych królów, ich historię miały okazje poznać dzieci w Filii nr 19 MBP w Zabrzu. Efekt zajęć, jak na poruszany temat przystało, jest wręcz czarujący.

Zajęcia „Czytamy i tworzymy” to cykliczna propozycja Filii nr 19. Grupa dzieci, która zbiera się w tym czasie w Bibliotece, nie tylko poznaje książki na konkretny temat, ale ma również możliwość wykazać się swoją kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Taki połączenie sprawia, że najmłodsi czytelnicy bardzo dobrze się bawią i chętnie w takich zajęciach uczestniczą.

W trakcie ostatniego spotkania, obecne dziewczynki, przeniosły się w bajkowy świat zamków, królestw, księżniczek i rycerzy. Miały okazje poznać średniowieczny świat, poprzez panujące w tamtym okresie obyczaje czy stroje. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć historii i bajek o walczących rycerzach, pięknych księżniczkach i szczęśliwych zakończeniach.

Po części poświęconej książkom, był też czas na zajęcia plastyczne. Stworzono wysoką wieżę, podobną do tej, w której zamknięta była Roszpunka. Dodatkowo dzieci wycinały i kolorowały postacie, które następnie zamieszkały w powstałej budowli. Dzięki czemu zadomowiły się tam trzy piękne księżniczki, których pilnuje trzech dzielnych rycerzy.