Nowe tytuły w Czytelni

Już jest dostępna zaktualizowana lista czasopism, które w 2020 r. będą prenumerowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. Prasa, obok książek, może się okazać doskonałym dopełnieniem dla tych, którzy lubią czytać. Dzięki niej bowiem dowiadujemy się, co dzieje się wokół nas, w Polsce czy na świecie. W ofercie mamy ponad 50 tytułów.Nie każdy lubi krótkie treści, ale każdy chce być na bieżąco. Rozwiązaniem mogą być czasopisma, które uzupełnią wiedzę lub po prostu będą przyjemną chwilą odpoczynku od obowiązków i zabiegania. Zachęcamy zatem do zapoznania się z tytułami, które prenumeruje Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Na urozmaiconej liście znajduje się aż 57 zamawianych pism, o różnej tematyce, zaczynając od polityki, przez historię czy kulturę oraz naukę, po kobiece poradniki. Największy wybór prasy jest w Czytelni Ogólnej i Prasy przy ul. Wyzwolenia 4. Codziennie dostępne są tam nowe wydania ogólnopolskich i lokalnych dzienników. Można też sięgnąć po tygodniki, które komentują bieżące wydarzenia polityczne, gospodarcze, kulturalne oraz sportowe. Natomiast trendy panujące w modzie, urządzaniu domu czy muzyce i literaturze przybliżą czytelnikom rozmaite miesięczniki.

Lokalne gazety, takie jak Głos Zabrza i Rudy Śl. czy Nowiny Zabrzańskie znajdują się również w Wypożyczalni Centralnej oraz wybranych Filiach.

Już w samej liście można się zaczytać. Poniżej dostępny jest link do pełnej listy tytułów oferowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu: https://www.biblioteka.zabrze.pl/zbiory/prenumerowane-czasopisma/.

Zapraszamy do czytania i życzymy przyjemnej lektury!