Bądź na bieżąco!

Wiemy jak bardzo lubicie czytać, bo co innego byście robili w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu? Okazją do miłej lektury i zapoznania się z naszymi działaniami bez dwóch zdań jest newsletter. Zachęcamy do zapisania się! Maile, które wysyłamy są krótkie, nieobowiązkowe, ale zaciekawiające i warte przeczytania.

Warto wiedzieć

O czym piszemy w newsletterach? Tylko o tym, co ważne i interesujące. Na koniec każdego miesiąca przesyłamy dokładne kalendarium na cały następny miesiąc, żeby czytelnicy mieli dokładny podgląd na to, co dzieje się w filiach, w różnym czasie. Są to nie tylko cykliczne spotkania, jak np. „Rokita czyta” czy „Dyskurs – klub filmowo-literacki”, ale również spotkania autorskie, prezentacje książek, a także warsztaty, wystawy czy akcje, stworzone przez naszych bibliotekarzy.

To na początek. Wtedy samemu można wybrać interesujące wydarzenia, na które warto się wybrać. Potem my, bibliotekarze, wkraczamy do akcji i co jakiś czas przypominamy o tym, co ważne, gdyby przez codzienne obowiązki, gonitwę lub inne sytuacje losowe, przypadkiem coś umknęło. Przed ciekawszymi spotkaniami wysyłamy taką mała „przypominajkę”, przy okazji dodając od siebie trochę szczegółów, które mogą zachęcić niezdecydowanych, a zainteresowanym dostarczyć kolejnych informacji.

Ciągle do przodu

Nasz newsletter to nie jeden, niezmienny szablon. Chcemy i będziemy się rozwijać, dlatego należy być czujnym i przygotowanym na miłe niespodzianki. Co jakiś czas będziemy wprowadzać nowe elementy, iść naprzód, by się nie zastać.

Wkrótce subskrybenci jako pierwsi dowiedzą się nowościach i to jeszcze zanim trafią one na półki. Co jakiś czas będziemy również służyć radą i polecać co ciekawsze książki, dla dzieci również. W ten sposób zainteresowanych nie ominą wiadomości o planach, zmianach, zdarzeniach i wszystkim innym.

Nie martwcie się o spam!

Lubimy być w stałym kontakcie z naszymi czytelnikami, ale bez obaw. Nie będziemy zapychać skrzynek codziennymi mailami, choć zapewniamy, że byłoby o czym pisać i opowiadać, bo bardzo dużo u nas się dzieje. Skupimy się tylko na najważniejszych wydarzeniach, którymi chętnie się podzielimy.

Skoro już mowa o spamie… Czasami maile od nas właśnie tam lubią wpadać. Także jeśli się zapisaliście, a mimo to nic od nas nie dostajecie, to sprawdźcie spam. Jak już klikniecie, że to nie jest spam, to kolejne powinny pojawiać się od razu we właściwym miejscu. I wtedy będziecie na bieżąco.

 A jak się nie spodoba, to w dowolnym momencie, można się z tej wspólnej wyprawy wypisać. Najpierw jednak trzeba się spróbować. Także, do dzieła… Zapisz się!