#AnimalGeek# w Filii nr 5

       W mikulczyckiej filii zakończono realizację podprojektu #AnimalGeek# w ramach bibliotecznego projektu To lubię! Bibliotekarze dzielą się pasjami, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W filii nr 5 odbyło się ponad 20 wydarzeń tematycznie związanych z problemami około zwierzęcymi i ekologicznymi, w których wzięło udział ponad 700 uczestników.

Imprezy te miały różnoraki charakter, od „czysto” literackich: spotkania autorskie z pisarzami poruszającymi serca prawdziwymi historiami o zwierzęcych bohaterach (Barbara Gawryluk, Marcin Pałasz), jak i dyskusje w ramach dziecięcych klubów książki, poprzez warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej i empatycznej (obchody Dnia Ziemi; Ochrony Środowiska Naturalnego; Dnia Zwierząt, czyli Zwierzolandia, w trakcie której odwiedzili nas króliczyca Masza i kocur Kajtek, toteż miała miejsce animalterapia) i eventy plenerowe (choćby wizyta w zabrzańskim Miejskim Ogrodzie Botanicznym).

Zwieńczeniem projektu była „czysto” naukowa konferencja Zwierzę też człowiek , na której podejmowaliśmy „pierwszą weterynarz RP” dr Dorotę Sumińską, reprezentantów Koła Naukowego Praw Zwierząt Uniwersytetu Śląskiego, zabrzańskiego TOZu i Schroniska dla bezdomnych zwierząt Psitulmnie.