Fascynacje Marty Fox

Magia, teatr, przytulność, wsparcie to tylko kilka z wielu pięknych słów, które doskonale pasują, by opisać ostatnie spotkanie w filii nr 20. W ramach działającego w naszej Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki odwiedziła nas pisarka, eseistka, poetka –Marta Fox.
Pisarka opowiadała o swojej fascynacji literaturą, teatrem. Jak sama mówi „teraz mam taką możliwość, że mogę pisać tylko dobre recenzje dobrych przedstawień, o złych nie pisze, nie chce nikogo krzywdzić”. Wspomniała o swojej przeszłości, o trudnych początkach pisarskiej kariery, o tym, jak walczyła o możliwość realizacji swoich pasji. Swoją pierwszą nagrodę Grand Prix w konkursie Literatury Miłosnej w Lublinie -za debiutanckie opowiadanie Gra” –statuetkę Miedzianego Amora schowała w kanapie. Ta wygrana jednak zadecydowała o dalszym pisaniu.
Podzieliła się z nami swoimi inspiracjami literackimi, wspominała o fascynujących ją pisarzach i poetach m.in. Cortazar, Poświatowska, Chądzyńska, którzy mieli ogromny wpływ na jej postrzeganie siebie, świata.

Pani Marta to wspaniała, dowcipna , serdeczna, pełna energii kobieta. Spotkania z tak fantastycznymi ludźmi to coś, co sprawia, że nawet szare jesienne wieczory stają się pełne światła.
Od debiutu, czyli roku 1989 Marta Fox wydała około 50 książek. Autorka m.in. Agaton-Gagaton: jak pięknie być sobą; Firma Agaton-Gagaton: wypróbuj bez szorowania; Magda.doc ; Paulina.doc ; Kaśka Podrywaczka ; Karolina XL ; Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych ; Idol.
Jej pisarstwo skupione jest wokół zagadnień, które wymagają podjęcia odpowiedzialności za swoje czyny, w książkach przekazuje wiele ważnych spraw, ale nie moralizuje.Wariatka, która czyta– tytuł książki i credo Marty Fox.