Muzyczny powiew lata, czyli Koncert Letni w Filii nr 15

W ostatni piątek czerwca – 28. 06. br. – w filii nr 15 MBP w Zabrzu-Helence miał miejsce niezapomniany wieczór pełen muzycznych wrażeń, który został przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Kartel Kulturalny.

Janusz Kawka, noszący honorowy tytuł Przyjaciela Biblioteki w Zabrzu, wcielił się tego wieczoru w rolę konferansjera, który ze swadą zapowiadał poszczególne punkty programu.

Wieczór poezji śpiewanej przeplatany był bowiem odczytami wierszy w klimatach powiewu lata i garścią wspomnień.

Niezwykle utalentowani i pełni muzycznej pasji młodzi ludzie z zespołu Kartel Band’A dostarczyli widowni zebranej w naszej filii obfitość artystycznych wzruszeń i głębię doznań.

Repertuar oscylował wokół muzyki i poezji zespołu Stare Dobre Małżeństwo, które w wykonaniu Kartel Band’Y zyskały nowy, muzyczny wymiar.

Pięknym dźwiękom skrzypiec, pianina, gitary i oboju towarzyszył chwytający za serce wokal.

Znalazł się również czas na wspólny śpiew, co spotkało się z dużym zaangażowaniem ze strony publiczności, która bardzo licznie przybyła na koncert.

Klimat koncertu zmieniał się z nostalgicznego i romantycznego na ekspresyjny i żywiołowy, gdyż wachlarz artystycznej gamy repertuaru był niezwykle różnorodny.

Zachwyt nad występem i wspaniała atmosfera, a przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły widowni do samego końca. Nie obyło się oczywiście bez bisów na specjalne życzenie oczarowanej publiczności.