To był istny KicioKociokwik!

Plenerowy piknik z Kicią Kocią przygotowała zabrzańska biblioteka wspólnie z Muzeum Górnictwa Węglowego – Sztolnią Królowa Luiza. Cóż tam się nie działo! Było oczywiście spotkanie z panią Anitą Głowińską, która opowiadała, jak powstają książeczki o sympatycznej kotce. (Okazało się, że swoje kocie historie pani Anita wymyśla przeważnie leżąc w łóżku;). Po spotkaniu autorka przez – uwaga! – dwie i pół godziny bez przerwy podpisywała swoje książeczki małym czytelnikom. W tym czasie w różnych miejscach Parku 12C działo się mnóstwo „okołoKicioKociowych” wydarzeń. Nasi bibliotekarze wraz z dziećmi wykonywali okolicznościowe przypinki, na stanowisku linorytowym można było sobie zrobić pamiątkową odbitkę sympatycznej kotki, obok nadmuchiwano balony i skręcano je w „kociopodobne” kształty. Przez cały dzień czynna była również czytelnicza przychodnia „Kocia Łapka”, w której po zbadaniu poszczególnych pacjentów panie „lekarki” przepisywały książki na receptę. Całości dopełniły gry i zabawy z Kicią Kocią przygotowane przez animatorkę Bajankę oraz głośne czytanie książeczek. Atrakcji było moc, a że pogoda dopisała, dzień ten należał do wyjątkowo udanych. Tylko się cieszyć, MIAU!