Nasi zdobywają Warszawę

W dniu 24 maja br. w sali Amsterdam PGE Narodowy uroczyście uhonorowano laureatów konkursów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: Bibliotekarz Roku 2018, Mistrz Promocji Czytelnictwa 2018 i Nagroda Naukowa im. Adama Łysakowskiego za 2018 roku, którzy odebrali nagrody z rąk Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej, przewodniczącej SBP.

Nasza zabrzańska biblioteka została uhonorowana dwukrotnie. Po pierwsze nasz kolega Paweł Dobrzelecki – instruktor i główny specjalista ds. projektów i promocji MBP w Zabrzu – zdobył I miejsce i otrzymał tytuł Bibliotekarza Roku 2018.

  

                                                  Paweł Dobrzelecki – Bibliotekarz Roku 2018 (drugi od prawej)

Ponadto zabrzańska książnica została wyróżniona w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa. Nagrodę odebrał dyrektor MBP w Zabrzu Tomasz Iwasiów.

Dyrektor MBP w Zabrzu Tomasz Iwasiów (pierwszy od prawej) z dyplomem-wyróżnieniem w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa

A jako że przysłowie mówi „do trzech razy sztuka”, otrzymaliśmy jeszcze jedną nagrodę: Nagrodę Magellana w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne” w kategorii „album” za wydaną w 2018 roku monografię „Nasze Makoszowy” – szósty tom w serii „Dzielnice Zabrza”. Wręczenie statuetek i dyplomów również odbyło się podczas 10. Warszawskich Targów Książki – 23 maja br. w sali Paryż.

Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, wręcza Nagrodę Magellana dyrektorowi MBP w Zabrzu Tomaszowi Iwasiowowi

(fot. M. Czarnocka)