Mamy Ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku 2018!

Była to już dziewiąta edycja Konkursu Bibliotekarz Roku, w której wzięły udział wszystkie okręgi SBP.

W imieniu organizatorów Konkursu serdecznie gratuluję naszemu koledze ogólnopolskiego sukcesu, zwracając przy tym uwagę, że w rankingach okręgowych uzyskał aż 9 pierwszych miejsc, co oznacza niekwestionowane uznanie większości głosujących dla jego osiągnięć – napisała w oświadczeniu pokonkursowym Ewa Stachowska-Musiał, Przewodnicząca Komisji Odznaczeń i Wyróżnień SBP.

Wręczenie nagrody głównej i wyróżnień odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki, w dniu 24 maja br. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wielkie gratulacje, Paweł! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Kim jest Paweł D.? I z czym go się je?

Na pewno z apetytem:) Na czytanie i książki oczywiście. Bibliotekarz z prawdziwą pasją, z zabrzańską książnicą związał się przed 13 laty, bezpośrednio po studiach na Uniwersytecie Śląskim. Po kolei przechodził szczeble bibliotecznej hierarchii – w tej chwili łączy dwie funkcje: instruktora oraz głównego specjalisty ds. projektów, promocji i marketingu MBP w Zabrzu. To przede wszystkim dzięki jego zaangażowaniu, wiedzy i kompetencjom kolejny rok z rzędu nasza biblioteka realizuje szereg projektów kulturalnych dofinansowywanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dość powiedzieć, że w 2018 roku zrealizowaliśmy ich aż sześć, co sprawiło, że rok ten był rekordowy w działalności MBP Zabrze. Zorganizowaliśmy ponad 1600 wydarzeń, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy osób. Ten rok zapowiada się również bardzo obiecująco, gdyż wkroczyliśmy w niego z pięcioma projektami, z których jeden „Książka na piątkę, znakomity początek” będzie miał już swoją trzecią edycję. Jest on zresztą ukochanym „dzieckiem” Pawła, który – między innymi jako ojciec przedszkolaka Jasia – szczególną wagę przykłada do upowszechniania wartościowej literatury dla małych odbiorców i rozbudzania w nich czytelniczych pasji.