Czy na deszcz można liczyć?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wody – obchodzonego 22 marca – w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się warsztaty „Czy na deszcz można liczyć?” w ramach programu Globalnie w Bibliotekach organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną (PAH).

Warsztaty przeprowadziły bibliotekarki z Filii nr 11 MBP w Zabrzu. Opowiada kierownik filii Agata Woźniok:

W trakcie zajęć rozmawialiśmy o pogodzie w Polsce i na świecie, o porach roku w różnych regionach globu. Dowiedzieliśmy się, co to jest pora deszczowa i sucha oraz kiedy i gdzie występuje; pracowaliśmy z mapami, co bardzo nam się podobało. Rozmawialiśmy o różnych sposobach gromadzenia wody i jak ją oszczędnie wykorzystywać. Samodzielnie przygotowaliśmy deszczomierze z butelek plastikowych – urządzenie do pomiarów ilości opadów.