Gang Marceli

„Widziałeś serial? Książka jest lepsza!” – taki tytuł nosiło to spotkanie, w którym udział wzięła ponad osiemdziesięcioosobowa grupa zabrzańskiej młodzieży. W jego trakcie młodzi ludzie dowiedzieli się, jak skonstruowana jest powieść kryminalna i jakie elementy zawiera, oraz w jaki sposób korzystają z nich twórcy filmowych obrazów. Na koniec prowadzący dokonał subiektywnego przeglądu najbardziej popularnych seriali kryminalnych inspirowanych twórczością literacką.

Warsztaty odbyły się w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu – było to doskonałe miejsce zakończenia całego projektu, który dostarczył nam tak dużo ekscytujących wrażeń.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury