Mikrobiblioteki – makro sprawa

Mikrobiblioteki – małe, a czasem większe i w różnorodnych kształtach – robią furorę na całym świecie. W 70 krajach istnieje ich ponad 50 tysięcy. Przyszedł czas i na nasze miasto. Trzy „domki z książkami” pojawiły się w Śląskim Centrum Chorób Serca, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w Ośrodku Wsparcia dla Kobiet prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rokitnicy. W tym ostatnim miejscu w środę, 21 listopada, nastąpiła oficjalna inauguracja mikrobibliotecznej akcji.

Wzięli w niej udział dyrektor MBP w Zabrzu Tomasz Iwasiów, kierownik Ośrodka Barbara Demidowicz, pensjonariuszki z dziećmi oraz nasza biblioteczna koleżanka Justyna Konieczny, która zaprezentowała mamom i ich maluchom najciekawsze książki dla dzieci, sposoby ich wykorzystania do wspólnej zabawy i przekonywała, że tak spędzony czas to najlepsza z możliwych wychowawcza inwestycja.