„Skarbnik, utopce, beboki i inni mieszkańcy śląskiej wyobraźni” – konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Z przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół plastycznych – poziom: trzecie klasy gimnazjum i szkoły średnie – pt. „Skarbnik, utopce, beboki i inni mieszkańcy śląskiej wyobraźni” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu.

Na konkurs napłynęły 73 prace plastyczne z 2 placówek oświatowych.

W dniu 19.10.2018 r. Komisja konkursowa w składzie: prof. Marian Oslislo, Henryk Sikora i Dariusz Walerjański oceniła nadesłane prace i wyłoniła laureatów konkursu.

Przyznano 5 nagród:

∎ w kategorii „malarstwo” przyznano trzy nagrody

I miejsce – Wiktoria Mosionek – kl. 2 Liceum Plastyczne – Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

II miejsce – Natalia Stychno – kl. 2 Liceum Plastyczne – Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

III miejsce – Vanessa Mucha – kl. 2 Liceum Plastyczne – Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

∎ w kategorii „grafika” przyznano dwie nagrody:

1. Aleksandra Burdun – kl. 3 Liceum Plastyczne – Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

2. Maciej Krauze – kl. 3 Liceum Plastyczne – Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

Wręczenie nagród laureatom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się

w piątek – 9 listopada br. o godz. 18:00

w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP w Zabrzu, ul. Wyzwolenia 4. Zapraszamy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury