Sama jeździ, sama lata… Marzena Filipczak będzie gościem MBP

Spotkanie z Marzeną Filipczak – podróżniczką i pisarką

23 października 2018 r. – wtorek – godz. 17.00

Filia nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach, ul. Bytomska 28

Z podróżniczką i autorką kilku już książek spotkamy się w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”. Marzena Filipczak wędruje solo, bo w ten sposób – jak twierdzi – wszystko odczuwa się „bardziej”: i miejscowi są śmielsi w stosunku do przybysza, i przybysz ma potrzebę częściej do nich podejść. Owocem jej pierwszej podróży była wydana w 2009 r. książka „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”. To relacja z włóczęgi po Indiach, Tajlandii, Malezji, Kambodży i Wietnamie oraz praktyczny poradnik, jak się do takiej podróży przygotować i poradzić sobie z trudnościami na miejscu. „Jadę sobie” sobie zostało uhonorowane Nagrodą Magellana jako najlepsza książka podróżnicza 2009 r. W kolejnych latach (i po kolejnych wojażach) Marzena Filipczak napisała jeszcze „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże”, „Między światami” oraz „Rozważnie i romantycznie. Poradnik dla podróżujących kobiet (oraz ich mężczyzn, żeby nie bali się ich wypuścić z domu)”. W żywy, barwny i często humorystyczny sposób opisuje swoje przeżycia i doświadczenia, jednocześnie nie skąpiąc praktycznych porad, jak wędrować po świecie niedrogo, bezpiecznie i z pożytkiem dla siebie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury