X Otwarte Mistrzostwa Zabrza w Skacie

Już po raz dziesiąty nasza biblioteka zorganizowała rozgrywki skata o mistrzostwo naszego miasta. Jak co roku turniej miał charakter otwarty i prócz zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Skata udział w nim wzięły osoby grające zazwyczaj towarzysko.

Niestety, tym razem nie startowała ani jedna zawodniczka, więc grali tylko mężczyźni. Zawody były jednocześnie fragmentem rywalizacji cyklu Grand Prix okręgu Zabrze PZSkat-a, który stanowi jedną z możliwości awansu do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Skacie w 2018 roku.

Zwycięzca otrzymał okolicznościowy puchar, a pierwsza siódemka nagrody książkowe – jak to w bibliotece;). Turniej  odbył się w dniu 15 września br., jak zwykle w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach, który tradycyjnie już był jego współorganizatorem. Na zakończenie życzyliśmy wszystkim uczestnikom rozgrywek „dobrej karty” w kolejnych potyczkach i ponownego spotkania za rok, bowiem większość zawodników była w wieku już nieco „podeszłym”, a ciągle wierzymy, że ta tradycyjna śląska gra jeszcze przez jakiś czas będzie nam sprawiać przyjemność i przynosić satysfakcję, bo w jakiej innej dyscyplinie sportu zawodnicy 50+ (i sporo więcej) zdobywają medale i puchary, którymi się mogą później szczycić – szczególnie przed wnukami?