Odpuszczone?

W październiku 1991 r. na parkingu krakowskiego Teatru STU ginie znakomity muzyk jazzowy Andrzej Zaucha. Jego partnerka Zuzanna Leśniak umiera w karetce pogotowia. Sprawcą okazuje się zazdrosny mąż kobiety. Historia ta stała się kanwą napisanej przez Wiśniewskiego książki o żądzach – o miłości, która prowadzi do szaleństwa, o emocjach, które, gdy są niekontrolowane, decydują o losie innych.

Janusz L. Wiśniewski – naukowiec, od lat mieszkający i pracujący we Frankfurcie nad Menem – jest również pisarzem, autorem kilku bestsellerów. Ogromną popularność przyniosła mu debiutancka powieść „S@motność w sieci”, którą wydał w 2001 r. Potem były m.in. „Ślady”, „Bikini”, „Moja bliskość największa” i „Spowiedź niedokończona”. Książka „I odpuść nam nasze…” ukazała się przed trzema laty w serii powieści dokumentalnych „Na F/Aktach” wydawanej przez Tomasza Sekielskiego. Znani autorzy, na podstawie dokumentów, doniesień z sal sądowych oraz zeznań i artykułów prasowych, tworzą sfabularyzowane historie głośnych zbrodni, które wstrząsnęły Polską.

Fot. Agata Dyka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury