Tropy, zagadki, fałszywe ślady…

Czy w czasach dzieciństwa marzyliście, by zostać detektywem? A może wasze dzieci marzą? Jeśli chcesz choć przez chwilę poczuć się jak as wywiadu, to zapraszamy na dzień pełen tajemnic i zagadek! W sobotę, 25 sierpnia, dzieci będą mogły nie tylko poznać książkowych detektywów, ale również wcielić się w ich role i wziąć udział w śledztwie.

Tropy, zagadki, szyfry – w Parku 12C wszyscy ciekawscy zmierzą się z zadaniami i pytaniami, które pomogą rozwiązać detektywistyczną łamigłówkę i odkryć Tajemnicę Parku 12C! Podczas wydarzenia postaramy się w ciekawy sposób przedstawić literaturę kryminalną dla dzieci, tak aby mogła być początkiem ich stałych i długoletnich kontaktów ze słowem pisanym.

Przygotowaliśmy szereg atrakcji, w trakcie jednego dnia będzie można bowiem nie tylko wziąć udział w grze terenowej w przestrzeni Parku 12C (g. 10.00-17.00) czy spotkaniach autorskich z pisarzami kryminałów dla dzieci – Renatą Piątkowską (g. 11.00) i Mikołajem Marcelą (g. 15.00), ale także uczestniczyć w dwóch warsztatach – pierwsze przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Zabrzu będą poświęcone pracy policjanta (m.in. daktyloskopii i rozpoznawaniu śladów), drugie przygotowane przez bibliotekarzy oparte będą na popularnej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” szwedzkiego pisarza Martina Widmarka (g. 13.00).

WSTĘP WOLNY!

TERMIN: 25 sierpnia (sobota), godz. 10.00 – 17.00

MIEJSCE: Zabrze ul. Sienkiewicza 43 – Park 12C

ORGANIZATORZY:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Sztolnia Królowa Luiza